Bestyrelse

18. marts 2020

Venstre i Favrskov er en sammenlægning af lokalforeningerne i Hadsten, Hammel, Hinnerup og Hvorslev-Lilleå.

Foreningen er kontakten til byråds-gruppen med henblik på en tæt forbindelse mellem det politiske og det organisatoriske niveau.

Formanden for den nye forening er medlem af Venstres hovedbestyrelse og vi er repræsenteret i Venstres regionbestyrelse i Region Midtjylland.

Derved er der direkte kontakt til Venstres styrende organer, både lokalt, regionalt og nationalt. Endelig er foreningen ansvarlig for Venstre i Farvskovs valgkampe ved kommunalvalgene. 

Nedenfor kan du finde bestyrelsens medlemmer med kontaktadresser, og du er altid velkommen til at kontakte de enkelte formænd eller bestyrelsesmedlemmer.

Vi kontakter også gerne medlemmerne. Bare giv besked til formanden eller et medlem af bestyrelsen.







Michael Jensen

Formand

Vinterslevvej 7, 8370 Hadsten.

Telefon: 25 73 76 07

E-mail: michael.hadstenv7@gmail.com 


Øvrige bestyrelsesmedlemmer: 

Gunnar Vinge-Hansen
Næstformand
Andreas Gadebergs Vej 40, 8370 Hadsten
Telefon: 21 44 49 59
E-mail: g.vinge-hansen@mail.dk

Aksel Daugbjerg

Kasserer
Nørrevangen 23, 8382 Hinnerup
Telefon: 20 48 10 61
E-mail: aksel.daugbjerg@webspeed.dk

Heidi Qvistgaard Dalbjerg

Sekretær
Skolevangsvej 110, 8450 Hammel

Telefon:22 13 19 82
E-mail: hq@heidiqvistgaard.dk
Inge Gylling Sørensen

Landevejen 221, Hadbjerg, 8370 Hadsten

Telefon: 22 22 36 37
E-mail: tinghoejgaard@mail.tele.dk

Arne Bay Madsen
Gl. Frijsenborgvej 9, 8450 Hammel.
Telefon: 20 84 6383
E-mail: arne_bay@hotmail.com

Ole Sejr Hansen

Nørrerisvej 8, Norring, 8382 Hinnerup
Telefon: 25 21 11 16
E-mail: norringlund@mail.dk

Lene Laursen
Elhøjvej 33, Fajstrup, 8471 Sabro.
E-mail: lenek@laursen.dk
Telefon:27 11 77 50 

Lars Blohm
Højager 107, 8382 Hinnerup

Telefon:40 21 65 66
E-mail: lars@blohm.dk

Peter Ravn Jensen 

Houlbjergvej 37 A, Houlbjerg, 8870 Langå

Telefon: 40 19 80 60

E-mail: vennegaard.ravn@mail.dk

Henning Christiansen
Repræsentant for LOF
Præstevænget 10, 8881 Thorsø
Telefon: 21 21 90 57
E-mail: christiansenhenning41@gmail.com 


Suppleanter:

Cenneth Lund
Vinterslevvej 29
Telefon: 60 80 17 
E-mail: Cenneth@live.dk

Keld Kolby
Repræsentant i Regionsbestyrelsen
samt suppleant til bestyrelsen
Flinthøjen 71, 8382 Hinnerup
Telefon: 61 30 83 51
E-Mail: skkolby@mail.dk